Kuba, odkrywanie Havany

Zorganizowaną grupą turystów i pod wodzą przewodnika wybraliśmy się do stolicy Kuby, Havana, której życie jako miasto portowe zaczyna się już w 1515 roku.

Tu świat się zatrzymał, co widać spacerując ulicami miasta. W lipcu 2015 roku po raz pierwszy uruchomiono jedyną strefę internetu w mieście. Wcześniej była dostępna tylko dla turystów, gdzie logowanie odbywało się z limitem 1h za 2 peso.

Archikatedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Hawanie (Catedral de la Virgen María de la Concepción Inmaculada de La Habana) – rzymskokatolicka archikatedra. Jest głównym kościołem archidiecezji San Cristobal de la HabanaArchikatedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Hawanie jest najbardziej wyróżniającą się budowlą na Placu Katedralnym (Plaza de la Catedral) hawańskiej starówki (La Habana Vieja).

I drugi kościół przy którym się zatrzymaliśmy to bazylika, obecna forma z 1716 roku, ten religijny gmach był najważniejszym symbolem obecności franciszkanów w Hawanie. Jest to prostsza forma oryginału kościoła wypełnionego przez franciszkanów w 1591 roku, stoi u wybrzeży wód stąd też narażenie na huragan, który obalił wieżę w 1694 roku.


Kwiecień 2016, Havana Kuba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s