cerkiew św. Łukasza

Kotor.

 

thumb_IMG_5766_1024

Cerkiew św. Łukasza znajduje się na Starym Mieście w Kotorze i jego historia zaczyna się od 1195 roku. Dużo się mówi o trzęsieniu ziemi na Bałkanach w 1979 roku. Kotor też ucierpiał, ale kościół utrzymał się w swojej mocy i został szczęśliwie nie uszkodzony.

 

 

Podłoga w cerkwi jest w dużej mierze wykończona płytami nagrobnymi zmarłych, ponieważ był czas kiedy to chowano zmarłych w samym środku kościoła.

..

Orthodox church of St. Lukas is located in the Old Town of Kotor and the history starts since 1195. In the 1979 at the land of Balkan were an earthquake. Kotor also suffered, but the church remained in power and was happily undamaged.

Personally, I like to light up ornamental candles, whether it’s for the mood, for the smell, or for creating a warmer atmosphere in the room to warm my soul.

That is why candles in the church draw my attention through the flame and warmth of colors that make them burn in prayers for the dead.

..

 

thumb_IMG_5780_1024

Tu jest trochę inny zwyczaj palenia światełka dla zamrłych. Cienka świeczka ma ciekawsze odzwierciedlenie płomienia dla mnie, niż ten nowocześniejszy sposób jakim jest zapalanie świeczek, które powstały do podgrzewaczy posiłków… czy też wielu innych zastosowań dekoracyjnych.

Osobiście lubię zapalać ozdobne świeczki, czy to dla nastroju, dla zapachu czy stworzeniu cieplejszego nastroju w pomieszczeniu, by ogrzać duszę.

Dlatego też świeczki w kościele przyciągają moją uwagę poprzez płomień i ciepło kolorów jaki stwarzają płonąc w modlitwach za zmarłych czy osobistych intencjach.

 

IMG_5791_Fotor

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s