nad Adriatykiem

IMG_6539_Fotor

Spacery wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego robiłam zaraz po śniadaniu. Temperatura była bardziej do zniesienia, choć i poranki zaczynały się trzydziestoma stopniami ciepła. To wyglądało niewinnie a w nogach nabijały się kilometry spaceru.

 

 

thumb_IMG_6828_1024

 

Wyspa Święty Stefan od mojego hotelu była oddalona 6km, i może to nie dużo na spacer ale nie w tak wysokiej temperaturze i towarzystwie starszej cioci.  Wyspa kiedyś stanowiła zaledwie 12 domów i zamieszkiwała tam tylko jedna rodzina Paštrović-ów.  Z czasem stała się miastem. Wybudowano mierzeję- deptak, na której jest jedna z najdroższych plaż, którą można dojść do wyspy-miasta. Zakładając, że leżak w okolicy mojego hotelu był za 3 euro, to na mierzei do wyspy kosztował 30 euro, a na samej wyspie plaża była już za 120 euro.

Dziś jest miejscem hotelowym i wcześniej opanowany przez Chiny, a tym razem całą wyspę pochłonęli Rosjanie.Najdroższe pokoje, za średnio 3 tyś euro i minimalnie rezerwacje są na dwie noce. Zamiast numerów budynków używają nazw, na przykład – pod kwiatem pomarańczy.

thumb_IMG_6829_1024

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s