ropucha szara

Toad. Ropucha szara lub ropucha zwyczajna czyli Bufo bufo. Największa ropucha żyjąca w Polsce, a przecież wciąż taka mała. Ciekawostką jest, że podczas snu zimowego nie idzie do wody jak większość żab, ta chowa się do dziury, zakopuje pod ziemią a potrafi nawet wejść do piwnicy.

IMG_8901_Fotor

 

Kręciłam po wokoło domu She. Już robiło się ciemno, ja pół dnia spędziłam wśród zieleni. Kiedy to pies nawąchuje coś, było już tak ciemno, że ledwo dostrzegłam szarą ropuchę na szarym betonie. A jednak, aparat wypatrzył ją dokładniej.

IMG_8900_Fotor

 

Ale co tam, ropucha się nami wcale nie przejęła, choć trudno sobie wyobrazić czy cos myślała, ale na pewno strach przez nią przeszedł, w końcu miała do czynienia z większymi osobnikami od niej samej.

 

IMG_8904_Fotor

Pokumkała bardzo szybko na trawę, a potem o dziwo przystanęła przy doniczce, jakby chciała sprawdzić czy w podstawku jest wystarczająca ilość wody do kąpieli. To ci mała spryciula.

3 comments

 1. ropucha , nie wiem, czy ta konkretnie, ,ale jako gatunek , ma zdolność plucia i to co wypluwa, może zaszkodzić. Ja, lat ok 12 złapałam takową i usiłowałam całować w nadziei na księcia , po tym jak napluła mi do ust, chorowałam przez kolejne 3 dni..

  Polubione przez 1 osoba

  • zabawne, czyli oczywistym się staje, że jesteś romantyczką
   moja odwaga z żabami kończy się na fotce, to co widać na zdjęciu za żadne starby bym nie dotknęła, tylko te malutkie jestem w stanie złapać do ręki, na całowanie bym się jednak n i e zdobyła

   Polubienie

   • Teraz ja juz też bym się nie zdobyła, zwłaszcza po tamtym doświadczeniu.. czy jestem romantyczką nie wiem, byłam na pewno w młodości , już od wczesnych lat szukałam księcia z bajki 😉 szalenie udanego dnia życzę

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s