centrum kosmiczne na Florydzie

To był krótki lot, siedziałam w samolocie, kiedy pilot poprosił by spojrzeć przez lewe okna, bo pod nami znajdowało się kosmiczne miejsce, Centrum Kosmiczne im. Kennedy’ego na Półwyspie Canaveral. Siedziałam po lewej stronie, co dało mi automatycznie większą szansę na zrobienie jednego zdjęcia, dość popularnemu miejsca, do którego nie dociera zbyt wielu turystów. Mam tę satysfakcję, że chociaż widziałam z wysokości około 8 tyś km miejsce, o który znów świat mówi.


20160403_Fotor

 

Miliarder Elon Musk chce polecieć na Marsa. Zanim poleci w gwiazdy, postanowił wysłać tam swój samochód Tesla, wysyłając gigantyczną rakietę Falcon Heavy, która we wtorek 6.02.2018 o godzinie 21:45 polskiego czasu wystartowała z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Półwyspie Canaveral.

‚Prócz startu wielkiej, porównywalnej do 23-piętrowego wieżowca, rakiety, miliarder zapewnił światu niecodzienne widowisko. Bowiem do jego czerwonego auta Tesla Roadster przymocował trzy kamery, dzięki którym można na żywo podziwiać przestrzeń kosmiczną dosłownie zza kółka samochodu.’

wiadomosci/artykul/musk-spacex-rakieta-tesla,

Centrum Kosmiczne im. Johna F. Kennedy’ego

 

link do piosenki: Space Oddity

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s